Náš tím

Jana Beerová, autorka projektu
jana@skolskycasopis.sk

Čítanie a písanie boli mojimi vášňami odmalička. Ako dieťa som snívala o tom, že sa stanem učiteľkou alebo spisovateľkou. Napokon sa zo mňa stala vyštudovaná novinárka, ktorá po rokoch presedlala k marketingu a public relations. Teším sa, keď vidím mladých aktívnych ľudí, ktorí chcú informovať svet a odvážne kombinujú všetky klasické i moderné prístupy a nástroje. Verím, že sa nám podarí ukázať im cestu, ako si poradiť s množstvom informácií, ktoré sa na nich valia z každej strany a objaviť čaro novinárskeho sveta. Mám radosť, že sa nám podarilo vytvoriť perfektný tím a teším sa na všetky zážitky, ktoré nás čakajú pri rozvoji projektu skolskycasopis.sk.

Alena Štrompová, projektová manažérka
alena@skolskycasopis.sk

Už pred niekoľkými rokmi som sa upísala. Novinám, časopisom, médiám. Začalo to na strednej škole v redakcii školského časopisu. Časy plné zážitkov, ale aj podnetných a humorných stretnutí na celoslovenských súťažiach mi darovali najlepšiu kamarátku Janu, s ktorou sme na určitý čas zakotvili v istom košickom denníku. Už niekoľko rokov spolu organizujeme workshopy, školenia a súťaže pre redakčné rady školských časopisov. Písaniu pre rôzne periodiká som ostala verná aj popri vysokoškolskom štúdiu slovenského jazyka a literatúry, neskôr sa pridalo akreditované vzdelávanie lektorky mediálnej výchovy i rigorózne štúdium. Som presvedčená, že práca v školských časopisoch je tou najlepšou skúsenosťou pre každého mileniána zaplaveného informáciami. Aj preto pôsobím ako učiteľka mediálnej výchovy a slovenského jazyka, usmerňujem fungovanie nášho školského časopisu a snažím sa prakticky rozvíjať mediálnu gramotnosť tak, aby neostala iba abstrakciou. Verím, že skolskycasopis.sk bude ďalším skvelým príkladom.

Edita Hilgartová, redaktorka
edita@skolskycasopis.sk

Vyštudovala som mediálne štúdiá na Prešovskej univerzite v Prešove a už počas štúdia som začala zbierať skúsenosti v študentskej televízii, ale aj ako jazyková korektorka v denníku Košice:dnes, kde som aj po ukončení školy zakotvila. Momentálne pracujem v agentúre LEMUR, kde sa venujem copywritingu a zároveň som redaktorkou online magazínu Index Mag. Písanie som mala vždy rada, aj keď som počas vysokoškolského štúdia viac inklinovala k televíznej tvorbe. Práca v košickom denníku a aj moja súčasná pozícia copywriterky ma však každým dňom presviedča, že písanie je pre mňa to pravé orechové. A to ani nehovorím o tom, ako rada tvorím odborné texty. 

Andrea Štefanová, redaktorka
andrea@skolskycasopis.sk

Slová sa mi pletú na jazyk i pod nohy po celý život. Roky som sa venovala poézii. Na základnej škole a gymnáziu ma nadchla práca v školských časopisoch. Tam niekde sa zrodilo rozhodnutie vyštudovať žurnalistiku na vysokej škole. Popri univerzite som zbierala skúsenosti v tlačovej agentúre, ktorá si získala moje srdce na niekoľko rokov. V súčasnosti ohýbam slová v oblasti komunikácie a PR.

Jakub Barila, redaktor
jakub@skolskycasopis.sk

Študujem na gymnáziu Jána Amosa Komenského v Košiciach. Skúsenosti s médiami som nadobudol pri práci s ľuďmi ako redaktor a pôsobil som tiež v školskom rádiu na ZŠ Ľ.Fullu. Ak budete mať nejaké otázky, alebo vám bude treba poradiť, rád vám pomôžem.